Game of Thrones

Dokonaly domov.cz»Značka Game of Thrones

Americký dobrodružný seriál Game of Thrones,byl nazván podle první části rozsáhlé epické ságy George R.R. Martina, Píseň ledu a ohně.
Do této ságy spadá celkem 5 knih a to: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky.

Děj tohoto seriálu se odehrává v Sedmi královstvích na kontinentu Západozemí. Tento fantastický příběh je nastíněn do doby temného středověku kde jsou jak stateční rytíři, mocné čarodějky, draci, zlovlci a také bílí chodci. V příběhu plném zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel bojuje sedm šlechtických rodů o vládu a moc. Politické, dynastické a sexuální intriky jsou mezi nimi na každodenním pořádku. Hlavní role v tomto drsném světě vedou hlavně rodiny Starků, Lannisterů a Baratheonů, které pro své mocenské cíle používají všechny dostupné prostředky. 

Pojďme si zmínit některé postavy, které nás GOT fanoušky chytli za srdce
Jon Snow (Kit Harington) - je utajeným synem Rhaegara Targaryena a Lyanny Stark, právoplatným následníkem trůnu, aby nebyl zavražděn, ochrání ho jeho strýc Ned Stark a označí ho jako svého nemanželského syna
Daenerys Targeryen (Emilia Clarke) - Daenerys za bouře zrozená, Nespálená, Matka draků, Mhysa, Khalessi a Lamačka řetězů. Tak každý známe jednu z nejpřekvapivějších postav, kterou popadlo šílenství jejího rodu.
Tyrion Lanister (Peter Dinklage) - je třetím synem vládnoucího rodu, celý život označován za skřeta a trpaslíka. Tyrion je nadmíru inteligentní, vzdělaný a zároveň vypočítavý.
Arya Stark ( Maisie Williams) - malá dívenka, která byla vystavena nejhoršímu pohledu, popravy svého milovaného otce. Svůj život tedy zasvětí pomstě všem, kteří jí a její rodině ublížili.