Jersey

Textilní látka Jersey patří k nejhebčím látkám vyráběné z bavlny. Hlavní předností tohoto materiálu je prodyšnost a vysoký stupeň absorpce vody. Používá se k výrobě oblečení, povlečení a prostěradel. K výrobě metráže Jersey se používá pletací stroj. Látka je utkána do malých zrnitých oček ze 100% výběrové bavlny. Jako každý pletený materiál - i Jersey má rub (drobná očka) a líc (úzké svislé čárky umístěné těsně vedle sebe).

 

Jersey patří k materiálům oblíbeným jak výrobci, tak spotřebiteli a to hlavně díky svým přednostem. Látka je mnohem jemnější než bavlna. Lze ji napnout až o 25% své velikosti, což umožňuje výrobu napínacích prostěradel bez vyššího množství nepřírodních příměsí. Materiál je velice savý a prodyšný. Další velkou předností Jerseye je výjimečná měkkost a hebkost, kterou ocení především nároční uživatelé a to jak v podobě funkčního prádla, tak v posteli vybavené povlečením a prostěradlem z Jerseye.

 

Pokyny pro péči o Jersey látku se mohou lišit podle procenta syntetických příměsí v látce i podle způsobu barvení látky. Věnujte tedy pozornost štítku od výrobce. Všeobecně však můžeme doporučit prát látku do 40°C (především syté barvy) a sušit na střední stupeň. Světlejším barvám vyhovuje voda až téměř studená, přestože by snesly prací lázeň až 60°C - zůstanou tak déle bělejší.

 

U povlečení a prostěradel z materiálu Jersey doporučujeme dodržovat teploty uvedené na etiketě lůžkovin, maximálně však prát na 60°C. Každý nový výrobek z tohoto materiálu doporučujeme nejdříve vyprat a to na maximální stupeň uvedený na etiketě výrobku - předejdete tak nechtěnému smrštění látky.

 

Materiál Jersey je interlock úplet, velmi měkký, prodyšný a savý. Tento materiál je vyroben ze 100% výběrové bavlny nebo ze 100% Mako bavlny. Pokud hledáte nejlepší pohodu a měkkost při spaní je Jersey ten správný materiál. Povlečení z Jersey je pružné a dá se pro přiblížení přirovnat k Jersey napínacím prostěradlům i když je značně pevnější a kvalitnější. Nejlepší kvalita je dosažena použitím egyptské Mako bavlny nejlepší bavlnou na trhu. 100 Nm / 1 (100 m této příze váží pouze 1 gram). Povlečení je vhodné do sušiček prádla.

 

Na výrobu Jersey úpletu se používá speciální pletací stroj, který vytváří malá zrnitá očka ze 100% výběrové bavlny. Pletený materiál Jersey má svůj rub a líc a pro své výborné vlastnosti je velice oblíbený. Jersey látka se může napnout až o 25% aniž by došlo k trvalé deformaci, což je využíváno také při výrobě oděvů. Vysoká elastičnost úpletu se s úspěchem využívá také při výrobě napínacích prostěradel a Jersey povlečení.

 

Výhody Jersey povlečení Jersey povlečení je velice savé a prodyšné a jedná se o úplet vysoké gramáže ze 100% bavlny. Velkou předností Jersey povlečení je jeho příjemná měkkost a hebkost, takže se v povlečení Jersey budete cítit velice příjemně.