Kvalitní povlečení je základ zdravého spánku

E-shopy nabízí širokou nabídku ložního povlečení na polštáře a přikrývky. Vybírejte nejen podle oblíbených barev, zajímavých vzorů a motivů, ale především sledujeme kvalitu materiálu. Ta rozhodne o tom, jak se nám bude každý den usínat.
Dostatečný spánek se odrazí na našem výkonu a náladě. Když jsme unavení a nevyspalí, nestihneme ani neprožijeme to, co bychom rádi. Dobrý spánek kopíruje psychickou i tělesnou kondici, ale málokdo si uvědomuje, že značný vliv má i postel, matrace a ložní prádlo. Textilie určují, zda nám je pod peřinou zima, či příjemně, zda se nám povlečení v letních měsících lepí na tělo, nebo je naopak chladivé, lehké, vzdušné.
Připlatit se vyplatí
Na lůžkovinách se nevyplácí příliš šetřit. Zde totiž platí známé rčení: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“ Méně kvalitní textilie se rychleji opere, sejde, sníží se její savost, pevnost, vzhled, barva, přestane držet tvar. Lůžkoviny, které chceme povlékat doma, mají být kvalitní. Levnější provedení užijeme raději na chalupě či na občasné přespání.
Mezi doporučované materiály patří 100% bavlna. Velmi ceněný je damašek, vyrobený z nejjemnějších česaných přízí. Je to velmi kvalitní materiál, měkký a hebký na omak, s dlouhou životností, oboustranně vytkaným vzorem. Firmy dnes nabízí nejen obvyklé rozměry, ale přizpůsobí se i atypickým požadavkům zákazníků. Není problém nechat si vytkat celoplošný nápis, motiv či si vymyslet zdobení speciální výšivkou. Kromě bavlny si můžeme pořídit i froté povlečení z mikrovlákna, které je tenčí než přírodní hedvábí. Pojme vlhkost a rychle ji vymění s okolním vzduchem. Jde o hustě tkaný materiál, který tvoří 100% polyester. Povlečení z froté, které rychle schne a nemusí se žehlit, tvoří 75 % bavlny a 25 % polyesteru.

Zdroj: novinky.cz