Moderní technologie v ručnicích

Polyesterová vlákna Trevira jsou na trhu déle než třicet let. Protože jsou permanentně těžce vznětlivá a mají samozhášivé vlastnosti, poskytují trvalou bezpečnost, která nemůže být snížena ani používáním, praním či stárnutím. Látky z tohoto materiálu jsou používány pro objektové textilie: na záclony, závěsy, potahové látky, a dokonce jako komponenty pro lůžkoviny. Dnes tento artikl může na pohled, na omak i strukturou připomínat vlnu, damašek, nebo díky tradiční vazbě také len. Nové technologie umožňují vytvořit textilie, které dokážou pohlcovat hluk a hodí se proto pro potahy stěn.

 

Moderní technologie propůjčují textiliím takové vlastnosti, které umožňují jejich využití tam, kde bychom se jim dříve vyhnuli. Například v koupelně, kde je obvykle vlhké prostředí. Při výběru rolet do koupelen volte z látek, které jsou vhodné pro vlhké prostředí. Doporučuje se také využít látek typu blackout, které zaručují nepropustnost světla, což právě v koupelnách nebo v ložnicích zaručuje důležitou intimitu.

 

Novinkou pro rok 2015 jsou například inovativní žakárové ručníky s vysoce ušlechtilou strukturou, připomínající drobnou mozaiku, vyrobené ze stoprocentní bavlny. Do koupelen, kde je vlhko, výrobci neustále zdokonalují směsové materiály, například kombinace 60% bavlny, 40% bambusové viskózy. Ty jsou antibakteriální, rychle schnou a v nevětraných koupelnách nezapáchají, netvoří se v nich plísně tak rychle jako u klasických bavlněných ručníků.

 

Zdroj:

prozeny.cz