Návod, jak poskládat trička nebo prostěradla za pár vteřin

Také se vám stává, že například poskládané napínacího prostěradlo vám ve skříni zabere zbytečně mnoho místa? Přinášíme návody, díky kterým věci složíte za několik vteřin.

Domácí práce nejsou nijak zábavné a ty, které to baví, ty můžeme, my ostatní, jen tiše obdivovat. Ale nemusíme zoufat, skládání oblečení se dá usnadnit. Podívejte se.

Tričko složené za 5 vteřin

Když už se člověk prokouše praním, sušením či případným žehlením oblečení, ještě je tu skládání. Mít doma tři chlapi, to se těch triček něco naskládáte. Nevěřili jsme tomu, že bychom mohli složit tričko za pouhých 5 vteřin. Postačí vám na tričku vytvořit pomyslné dvě kolmice, kdy u ramene vznikne bod A, pod rukávem (kde se kolmice protínají) bod B a v protažení z bodu A na spodní části máte C. Levou rukou chytnete bod B, pravou rukou bod A a přetáhněte na bod C, zvednout, otočit a máte hotovo.

Hromada z prostěradla

Téměř každý, kdo má doma napínací prostěradlo, nesnáší jeho skládání. Je nemožné z tohoto kusu strečové látky udělat úhledný komínek, který by nám nezabíral půl police s ložním prádlem.  Nejprve si chytíte oba konce gumy, každý do jiné ruky, kdy vám vznikne půloblouk, následně položíte na stůl, z obou stran přeložíte do středu. Získáte něco jako sukni s gumou nahoře, následně už jen od gumy skládáte. A ještě jeden způsob, kdy je prostěradlo dvojité a využíváte při skládání všechny čtyři rohy. Začíná se tak, že si na každou ruku dáte jeden roh (sousedící) prostěradla. Jeden překlopíte přes druhý. Jedete po gumě směrem k třetímu rohu a ten překlopíte přes ty dva. Následně zopakujete i se čtvrtým. Vznikne vám úhledný kus, který už složíte, jako například ubrus.

Zdroj: zena.centrum.cz