Ochrana matrace

Když už člověk investuje do matrace, na kterou někteří výrobci poskytují záruku až 25 let, tak by si měl rozmyslet, jak se o ní hodlá starat. Je to podobné, jako když si volíte partnera. I u matrací existují některé vychytávky, které její život prodlouží a život s ní učiní příjemnější.

Dnes se kromě klasických jednostranných matrací vyrábějí i matrace oboustranné. Jejich velkou výhodou je, že můžeme použít obě strany, a tak si matrace déle zachová své vlastnosti a také čistotu.


Aby vám klasická matrace vydržela co nejdéle

Pořiďte si chránič matrace. Jeho cena se pohybuje okolo pěti set korun a udělá vám velkou službu. Bude vaši matraci chránit před znečištěním. I ten navíc můžete chránit, třeba oboustranným přehozem přes postel.


Chránič matrace

Takový chránič může mít výplň z ovčí vlny, nebo i z koňských žíní a pěnové jádro. I on však vyžaduje nějaké to ošetření. Bude ale nesporně jednodušší, než čištění celé matrace. Chrániče matrací v současné době patří mezi důležité doplňky postele, stejně jako ložní povlečení.

I tu však můžeme lehce čistit, když si koupíme hubici na čištění matrací a nasadíme ji na náš vysavač, skvrny na matraci pak vyčistíme šamponem na čalounění. Chránič matrace vypereme v pračce, nebo vyčistíme šamponem na čalounění, ten nás bude stát okolo sta korun.

 

Zdroj: novinky.cz