Růžová v interiéru nemusí být kýč!

Růžová barva je podle colorterapie barvou uklidňující, harmonickou a antistresovou. V prostorách kuchyně dodává umírněný apetit a ostatním místnostem dodává elegantní originalitu.

Už několik let jsou trendy barvami v bydlení, fuchsiová, lila, fialová a odstíny růžové v kombinaci s neutrálními barvami jako je antracitová, černá nebo bílá. Podívejte se, že i s velice kontrastní barvou umí růžová barva dobře fungovat.

Růžová není jen pro sladké holčičky

V obchodech s bytovými doplňky najdeme mnoho květináčů, polštářů, keramických váz, přehozů přes postel ale i povlečení ve všech odstínech či tónech růžové. Kdo má z této barvy strach, může svůj byt ozvláštnit jen několika kousky v barvě starorůžové a kombinovat to s tlumenými tóny.

Jak růžovou barvu kombinovat?

Růžovou barvu můžete kombinovat mnoha způsoby. Jediným z nich je, že se budete držet jen té barvy a jednotlivých odstínů. Dále je možné růžovou umístit vedle barev s podobným působením, jako je fialová, lila, červená nebo oranžová. Posledním ze způsobů je kombinace s kontrastní barvou.

Čtěte také: Vybavte byt ve svěžích barvách: Módní lila a růžová

S barvou pracujte nejen v rozmezí odstínů a tónů, ale vrhněte se na kombinaci materiálů a vzorů. Zapojte fantazii v textiliích, obkladech, dlažbě, tapetách nebo zkuste organické motivy či kombinaci umělého materiálu s přírodním. Růžová bude fungovat jako kontrastní barva na kousku zdi nebo jako doplňující barva v podobě doplňků nebo jako jedna velká dominanta na celé ploše interiéru a to zejména na stěnách a podlaze.

 

Zdroj:zena-centrum.cz