Těžké neusnout u letecké společnosti Etihad Airways s jejich novým spánkovým balíčkem

Doslova jako v bavlnce se budou cítit pasažéři v letadlech arabských aerolinek. Ty se snaží všelijak zvýšit komfort svých dálkových letů, nyní například luxusním spánkovým balíčkem. Někteří si díky nim možná odpočinou lépe než ve vlastní posteli.

Každý, kdo někdy absolvoval dálkový nebo noční let, dobře ví, jak nepohodlné je spaní na palubě letadla. Výjimkou potvrzující pravidlo se snaží být Etihad Airways, letecký dopravce emirátu Abú Dhabí. V první třídě nazvané Diamond First Class se cestujícím nabízí nejvyšší komfort, vyspat by se tu tak měli příjemně.

 

Konec bezesných nocí v letadle by měla zajistit kombinace hned několika faktorů. Aerolinky si nechaly od společnosti Coco-Mat, vyhlášené kvalitními matracemi s kokosovým jádrem, vytvořit několikavrstvé matrace s výtažky z kaučukovníku brazilského. Jejich povrch je prodyšný a pomáhá při regulaci tělesné teploty. Pasažéři zalehnou do bavlněného povlečení, měkkých péřových polštářů a peřin. K dispozici dostanou ve spánkovém balíčku také pohodlný bavlněný overal.  Výbava na spaní obsahuje například také balzám na rty, krém na ruce, voňavé olejíčky, soupravu na čištění zubů nebo špunty do uší. Před usnutím si cestující mohou dát bylinkový čaj nebo třeba horkou čokoládu. Pak už se v říši snů ocitnou rychleji, než stačí pomyslet na počítání oveček.


Pravdou však zůstává, že podobné služby už v dnešní době nabízí hned několik aerolinek. Pouze svůj produkt však nepojmenovaly tak poeticky, jako to udělala arabská letecká společnost.

 

Zdroj: novinky.cz