Vítězem barvy roku 2015 je MARSALA

Barvou pro rok 2015 se stala MARSALA. Na chvíli, kdy se zvolí odstín pro další sezonu, čekají netrpělivě všichni designéři, módní návrháři i další kreativní profese. O jakou barvu se jedná?

 

Vítěznou barvu vyhlásila společnost Pantone Color před několika dny. Tento zemitý odstín červeného vína Marsala je příjemný, nenásilný a dá se vhodně kombinovat. Mnoho módních návrhářů a designérů ji zařadilo už v podzimních kolekcích, ale její čas teprve přijde.

Jméno barvě dalo silné červené víno, které pochází ze západního cípu ostrova Sicílie. Červenohnědý základ poukazuje na sofistikovanou a přirozenou zemitost. Marsala je decentně svůdný odstín, který nás vtahuje do své všeobjímající hřejivosti.

A právě v interiéru nám pomůže dodat hřejivou a útulnou atmosféru. V matném odstínu vás zavede do světa přírody, lesklé povrchy dodají nábytku i doplňkům punc luxusu. Využijete ji hlavně ve větším prostoru s vyššími stropy. A co víc, dá se výborně kombinovat.

 

Mnozí odborníci se shodují, že patří spíše k podzimním odstínům. Což zapříčinil odstín hnědé, který v Marsale najdeme. Ale bavit vás bude i v létě. Pokud si nejste jistí, nebojte se k ní použít všechny neutrální barvy. Fantasticky hraje s šedou či jantarovou. Nic nezkazíte zlatými doplňky či případně kombinací se zelenou, která spíše tíhne k šedozelenému odstínu či tyrkysové.

Nebojte se ji využít v prostoru. Není křiklavá jako červený odstín a zároveň nenudí jako hnědá barva. Místnosti opticky zmenší, proto s tím předem počítejte, když si ji vyberete přimalování.

 

Zdroj: zena-centrum.cz